Безпекові рекомендації

Дата: 29.12.2022 21:21

Що має робити дитина, якщо побачила міну або інший вибухонебезпечний предмет?

Обережно, міни: що потрібно знати дітям і дорослим? - Learning.ua

Рятувальники радять зараз не відпускати дітей гратися наодинці, без нагляду дорослих, особливо після повернення на території, які тимчасово були під російською окупацією. Водночас ми не зможемо постійно контролювати наших дітей чи повністю ізолювати їх від можливих небезпек. Тому обговоріть з ними правила безпечної поведінки під час виявлення небезпечних предметів (мін, боєприпасів, підозрілих предметів) і перевірте, як вони їх запам’ятали.

I) Нагадуйте дитині, що під час прогулянок вона має бути дуже уважною та обережною.

• Перегляньте фото вибухонебезпечних предметів, запам’ятайте, як вони виглядають. Обговоріть місця, де вони можуть бути заховані.
  • Зверніть увагу дитини, що не можна підіймати з землі іграшки, ґаджети, гаманці, коробки цукерок, подарункові пакети тощо. Під час бойових дій цими предметами можуть маскувати вибухівку.

II) Попросіть її запам’ятати три прості правила безпечної поведінки:

Якщо бачиш вибухонебезпечний пристрій :

1. Не підходь!

У разі виявлення вибухонебезпечного або підозрілого предмета потрібно зупинитися, роздивитися, чи немає поряд подібних предметів і відійти на безпечну відстань (хоча б 100 м, а краще 300 м). Повертатися потрібно тим шляхом, яким і прийшли.

2. Не чіпай!

Категорично забороняється:

• торкатися пристрою;
  • пересувати його;
  • намагатися розібрати;
  • накривати чимось;
  • заносити у приміщення;
  • вдаряти по ньому;
  • кидати у водойми;
  • розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;
  • закопувати у землю.

3. Повідом дорослих, рятувальників (101) або поліцію (102).

• Вкажи адресу та орієнтири місця, де виявив пристрій.
  • Телефонувати потрібно на безпечній відстані від вибухонебезпечного пристрою, аби він не спрацював (300 м).
  • Рятувальники також радять відключити мобільні телефони поблизу місця розташування вибухового пристрою, оскільки він може бути радіокерованим.