Протидія булінгу. Нормативна база.

Дата: 14.11.2022 20:04

Протидія булінгу

Булінг  – це агресивна поведінка дітей одне до одного, яка має на меті, принизити, залякати і часто супроводжується фізичним насиллям.

В Україні майже кожна друга дитина стає жертвою булінгу. Більшість з них соромляться, що стали жертвою знущань і нікому про це не говорять.

Працівники психологічних служб України наголошують, що саме тому батькам необхідно мати довірливі стосунки з дітьми і знати головні ознаки, за якими можна виявити булінг, щоб підтримати і захистити свою дитину.

Ознаки булінгу:

1. у дитини немає друзів;
  2. дитина боїться іти до школи;
  3. має низьку самооцінку;
  4. у дитини з’являються зіпсовані речі;
  5. дитина сама наносить собі ушкодження;
  6. сумна після спілкування у соціальних мережах.

Оскільки останнім часом булінг в українських школах характеризується не як поширене явище, а набрав розмаху «епідемії» то Міністерство Юстиції України прийняло ряд законів та постанов щодо протидії булінгу (цькуванню).

Нормативно-правова база

Закон

Постанова

Листи

Накази

Наказ Міністерства освіти і науки України " Про деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та                  застосування заходів виховного впливу в закладах освіти" від 28.12.2019 р. № 1646

• Профілактика булінгу в учнівському середовищі, проводячи різноманітні заходи:
    • Години спілкування на теми: «Булінг», «Кібербулінг» та «Тролінг»

(8 - 9 кл.)

• Перегляд відеопрезентацій «Булінг в школі. Як його розпізнати», «Кібер-булінг або агресія в інтернеті: Способи розпізнання і захист дитини»

(5-9 кл.)

• Інформаційний виступ для батьків на батьківських зборах «Поговоримо про булінг та його різновиди» (за потреби).
    • Виступ на педраді перед педагогічним колективом «Безпечна школа. Маски булінгу» (за потреби).
    • Міні-тренінги для малечі "Як навчити дітей безпечної поведінки в Інтернеті" (1-4 кл.)
    • Корисні правила-поради для профілактики і подолання булінгу, кібербулінгу та тролінгу (за потреби) (1 - 9 кл.)