План заходів протидії булінгу на 2022-2023 н.р.

Дата: 03.10.2022 23:02

План заходів для запобігання булінгу та будь – яким іншим проявам насилля в навчальному закладі на 2022/2023 н.р.

№ з.п.

Примітки

І. Створення безпечного освітнього середовища:

1. Безпечний фізичний простір:

1.1. Забезпечити вільний доступ до навчального закладу для усіх учасників освітнього процесу без дискримінації через фізичні можливості.

Ленюк Ф.Я.

1.2. Організувати роботу «Скриньки довіри».

Педагог-організатор

1.3. Організувати постійне спостереження за поведінкою учнів під час перерв: - чергування вчителів;

Скорбач Н.П

1.4. Забезпечити безпечний доступ до мережі інтернет (пароль, контроль)

до 01.09.2021

Скорбач Н.П.

2. Безпечне психологічно-емоційне середовище. З метою виявлення основних чинників, що негативно впливають на психологічний комфорт та безпеку у закладі.

постійно

Педагог-організатор

2.1. Постійно аналізувати звернення, що надходять до керівника закладу щодо проявів булінгу.

постійно

Педагог-організатор

2.2. Провести дослідження серед учнів гімназії за анкетою «Стоп булінг».

листопад грудень

Білецька Г.М.

2.3. Поповнити інформаційний куточок з методичною літературою, інформацією про телефон довіри, даними про адреси психологічних центрів допомоги, інших фахівців для педагогів.

до 01.10.2021

Білецька Г.М.

Скорбач Н.П..

2.4. Організувати проведення інформаційно-просвітницьких заходів з учнями школи: - Флеш – моб «Зупинимо боулінг разом!» учні 5-8 класів. - Година відвертого спілкування «Протидія булінгу. Відповідальність»

протягом року

Класні керівники пед.-орг.

2.5. Класним керівникам передбачити в планах виховної роботи проведення заходів, спрямованих на попередження проявів булінгу в учнівському середовищі.

вересень, січень

Кл.керівники 2-9 кл.

3. На нарадах при директорові розглядати питання профілактики правопорушень, запобігання та протидії булінгу в учнівському середовищі, стану профілактичної та індивідуальної роботи з дітьми, які потребують особливої педагогічної уваги.

протягом року

Заст. з НВР,

директор.

ІІ. Навчання педагогів:

1. Розглянути на засіданнях методичних об’єднань класних керівників питання:

-створення в гімназіїі безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок.

вересень січень

Керівник М/О

2. Організувати проведення навчального тренінгу: «Безпечна взаємодія в освітньому процесі, захист дітей від насильства та зловживань з боку однолітків та дорослих. Впровадження медіації та вирішення конфліктів мирним шляхом»

жовтень

Педагог-організатор

3.Розмістити на сайті школи методичні рекомендації організації виховної роботи в школі на 2022/2023н.р.

серпень

Пед-орг.

4.Актуалізувати знання педагогів щодо алгоритму дій у випадку виявлення проявів булінгу.

вересень

Скорбач Н.П.

ІІІ. Інформаційно-просвітницька робота з батьками:

1.Розробити інструкцію для батьків яка допоможе у виявленні ознак того, що їхня дитина стала жертвою булінгу.

Педагог-організатор

2.Проводити опитування батьків з актуальних питань.

за потреби

Адміністрація школи, класні керівники

3.Ознайомити батьків учнів з нормативно-правовою базою щодо відповідальності за виховання дітей, прояви сімейного насильства та булінгу на загальних батьківських зборах

січень